Kezdőlap Fórumok UAZ-469 K-131es karburátor beállítás

1 / 1 bejegyzés megtekintése
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1554
    Milan
    Felhasználó

    Sziasztok!
    Segítségeteket szeretném kérni!
    Pár hete vettem egy 469-est. K131-es karburátor van rajta. Szemből nézve a bal oldalán lévő 2 állítócsavarral nagyjából be tudtam állítani a karbit. Egész jól használható volt az autó, viszont még annyi tünet volt, hogy ha gyorsítottam akkor először megtorpant és csak utána kezdett el húzni. Ezért még finomítani akartam rajta és egy 3. csavaron is állítottam, ami szemből nézve jobb oldalról látható és a karburátor hátoldalán helyezkedik el. Ez a csavar (ami egyébként a pillangószelep tengellyel együtt mozog) egy L alakú kisebb kart mozgat. És ehhez a karhoz a másik végén egy függőlegesen elhelyezkedő csap csatlakozik, ami belemegy a karburátor felső részébe.
    A lényeg hogy amióta ezt a csavart állítottam, azóta nagyon rosszul jár a motor és már azt sem tudom hogy hol állt eredetileg. 🙁
    Hiába állogatom bárhová nem jó. Folyamatosan változik a fordulatszám, nem csak alapjáraton, de még menet közben egyenletes gázállásnál is érezhető rángatás.

    Leegyszerűsítve a kérésem:

    Valaki meg tudná mondani, hogy melyik csavarral, mit állítok és ezt a fajta karburátort hogyan kell beállítani?

    Köszönöm előre is!
    Üdv mindenkinek!
    Milán

1 / 1 bejegyzés megtekintése
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.