Kezdőlap Fórumok Csevegő Váltó problémák

8 bejegyzés megtekintése - 1-8 / 8
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #489
    ADAM
    Felhasználó

    Sziasztok minap a géppel elmentem hosszabb útra és bent maradt négyesben a váltó.Először arra gyanakodtam ,hogy kiugrott a kulissza van egy másik váltóm átraktam annak az oldaldeknijét de azzal is ugyan úgy négyesben maradt.Esetleg volt már valakinek ilyen problémája?Ja és 3-4 es fokozatban valami irtózatosan csörög zörög a váltó alacsonyabb fokozaton pedig az összes csapágy ki lett cserélve benne a fogaskerekek pedig nem kopottak.Esetleg valakinek valami ötlet?

    #490
    Sega
    Felhasználó

    Szia,

    szerintem a szinkron gyűrű adta meg magát. Gondolom neked is csak a 3-4 es fokozat szinkronos és azért csörög is a váltó ezekben a fokozatokban.
    Ha lebontod az oldalát, akkor kézzel tudod a fokozatot mozgatni?
    Nézd meg a szinkron gyűrűt, hogy nem lógott-e meg.

    #493
    Sega
    Felhasználó

    Beszéltem egy ismerősömmel, neki a hézagoló gyűrű fogyott el és az okozta a beragadást. Cserélte és azóta nincs vele gondja.

    #496
    ADAM
    Felhasználó

    Veszek is a hétvégén bele hátha tényleg az a baja mert azt még nem cseréltem ki.Hézagológyűrűt azt mondod ami a szinkron agy után van ami a bordás tengelyen van rajta?

    #497
    Sega
    Felhasználó

    Igen, az miatt tud a tengely csúszkálni.

    #498
    Sega
    Felhasználó

    Azt hiszem, hogy a távtartó elkopásakor van az a jelenség is, hogy beragadáskor a váltókar sem a megszokott állásban van.

    #499
    Sega
    Felhasználó

    🙁

    • A hozzászólás módosításra került: 8 years, 5 months telt el a bejegyzés óta-Sega.
    #501
    Csabi
    Felhasználó

    Nekem már volt ilyen problémám, nálam a szinkron gyűrű volt a ludas.
    Igaz léptető villát is cseréltem, mert kopott volt.

8 bejegyzés megtekintése - 1-8 / 8
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.